Strona główna bloga Copywriting
Lifestyle
Planowanie
Rozwój
Facebook

Bullet Journal – planer, który Cię uwiedzie!

gru 01, 2017 - Copywriting, Planowanie, Rozwój

Będąc aktywnym zawodowo nie sposób obyć się bez notesów, kalendarzy, planerów czy chociażby kolorowych karteczek mających pomóc nam ujarzmić codzienny chaos zadań. Dla wielu osób te metody nie są wystarczająco satysfakcjonujące czy pod względem funkcjonalności, czy też estetyki. Muszę przyznać - od lat zaliczałam się do tego grona. Ale odkryłam metodę, która zmieniła moją organizacyjną  codzienność, a przy okazji pozwala świetnie się bawić. Ciekawy? Zapraszam!

Osoby aktywne zawodowo muszą dbać o organizację swojej pracy   na co dzień. Bez tego ani rusz, bo łatwo zagubić się w gąszczu spraw  do  załatwienia, rzeczy do odhaczenia czy myśli do zapamiętania. Odkąd   pracuję przetestowałam wiele planerów, kalendarzy i notatników, które   miały nie tylko pomóc mi w organizacji pracy, ale także cieszyć oko.   Uwielbiam minimalistyczne dekory, gładkie tabelki i spójne kompozycje.   Ale zwykle było tak, że jeżeli dany notes uwiódł mnie prezencją, to już   niekoniecznie funkcjonalnością. Na szczęście odkryłam Bullet Journal,   który odmienił wszystko!


Czym jest Bullet Journal?

Pieszczotliwie   nazywany BuJo jest niczym innym jak analogowym system planowania i   organizacji. Od innych notesów różni go jedno – brak granic   funkcjonalnych i designerskich, bo wszystko jest w rękach użytkownika.   Dla mnie osobiście jest czymś więcej, bo oprócz ułatwienia jakie daje  mi  w planowaniu pracy i spraw codziennych to dodatkowo pozwala się   odprężyć podczas kreowania estetyki kolejnych stron. Organizując pracę   jednocześnie ćwiczę swój brush lettering, co jest wyjątkowo przyjemne i   relaksujące. Nieco kojarzy mi się to z ostatnio popularnymi   kolorowankami dla dorosłych, które mają nas odstresować. A tu – łączymy   przyjemne z pożytecznym.

Jeżeli jesteś ciekaw, czym konkretnie   jest BuJo i jak rozpocząć pracę z nim, koniecznie obejrzyj film autorów   Bullet Journal i dowiedz się jak zacząć w nim planować.
Bullet Journal i tysiąc możliwości

W   BuJo możemy rozpisać sobie plany roczne, miesięczne, wyznaczone cele, a   także przeplatać je z osobistym dziennikiem lub notesem. Niektórzy   chętnie w nim szkicują, kolorują, wklejają pamiątki i ozdabiają na   wszelkie możliwe sposoby czyniąc tym samym wyjątkowe arcydzieła. Ja   jednak kocham minimalizm, a więc mój BuJo jest prosty, monochromatyczny  i  cały czas staram się ukształtować jego spersonalizowany styl.  Usiłuję  nie zapominać o funkcjonalności i estetyce, bo to one tu mają  największe  znaczenie. Zaintrygowany? Do dzieła!

Wystarczy,   że wyposażysz się w prosty notes. Najczęściej używane są notesy   Leuchtturm1917, gdyż gramatura papieru pozwala tu na spore popisy (nie   ma przebić na drugą stronę). Jednak ja korzystam z notesu Antra z   kolekcji Romantyzm, który prezentuje się równie efektownie lecz papier   może przebijać w przypadku używania wielu cienkopisów, czy piór. Dla   moich minimalistycznych potrzeb jest jednak idealny. Polecam Ci   korzystanie z notesu w kropki, gdyż pozwala on tworzyć tabele i równe   spisy, a przy tym nie wygląda tak nachalnie jak krata czy ograniczające   linie. 

Następnie obejrzyj film z radami twórcy Bullet Journal,  by  poznać jak rozpocząć planowanie. Kolejny krok to już jedynie  otworzenie  swojego umysłu i uruchomienie wyobraźni. Baw się i pracuj  dobrze!